Головна » 2015 » Червень » 15 » Проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану
19:51
Проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану

Проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану

Апостиль - це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах. Він засвідчує справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку ,автентичнісь відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ. Апостиль проставляється безпосередньо на вільному від тексту місці документа або на його зворотньому боці чи на окремому аркуші. Підпис, відбиток печатки або штампа на апостилі не потребують ніякого засвідчення.

Офіційні документи держави посвідчуються за місцем їх видачі, перекладаються та легалізуються в консульській установі України. Вони можуть бути також засвідчені у посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані Міністерством закордонних справ України. На даний час найбільш поширеним способом оформлення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, яка була підписана в Гаазі (Королівство Нідерланди ) в 1961 році.

Для України Конвенція набула чинності 22 грудня 2003 року відповідно до прийнятого 10 січня 2002 року Верховною Радою України Закону України «Про приєднання України до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів».

Відсутність відмітки Головного територіального управління юстиції на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану не є перешкодою у проставленні на них апостиля, а лише впливає на термін розгляду документів у Міністерстві юстиції України. Документ не може бути прийнятий для проставлення апостиля, якщо:

- текст документа неможливо прочитати внаслідок пошкодження;

- документ написаний чи підписаний олівцем або отриманий через засоби факсимільного зв’язку;

- нанесена на свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану спеціальна плівка для ламінування;

- у документі є незастережені виправлення або дописки ( штамп органів внутрішніх справ, органів приватизації );

- оригінали офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР - ( у цьому випадку слід отримати документ про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно).

Наказом Міністерства юстиції України «Про розмір та порядок оплати послуг проставлення апостиля» від 18.12.2003 року № 161/5, зареєстрований в міністерстві юстиції України 19.12.2003 року за № 1197/8518 установлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції, призначених для використання на території інших держав :

- для громадян України, іноземців та осіб без громадянства - 3 неоподатковувані
мінімуми доходів громадян (51 грн );

- для юридичних осіб - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).
Плата за надання послуг з проставлення апостиля перераховується до загального фонду державного бюджету України.

Від унесення плати звільняються: інваліди 1 та 2 груп ; інваліди Великої Вітчизняної війни; громадяни , які належать до першої категорії потерпілих у наслідок Чорнобильської катастрофи; діти-сироти у разі проставлення апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Олена Гряник.

Начальник відділу ДРАЦС РС Борівського РУЮ.

Переглядів: 329 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar