Головна » 2015 » Серпень » 7 » НАСИЛЬСТВО У СІМ'Ї - СОЦІАЛЬНА ПРОБЛЕМА В УКРАЇНІ
16:50
НАСИЛЬСТВО У СІМ'Ї - СОЦІАЛЬНА ПРОБЛЕМА В УКРАЇНІ

Насильство у сім'ї - соціальна проблема в Україні

Насильство в сім'ї - будь-які умисні  дії фізичного,  сексуального,  психологічного чи економічного  спрямування  одного члена  сім'ї  по  відношенню  до  іншого члена сім'ї,  якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї  як  людини  та громадянина  і наносять йому моральну шкоду,  шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю (Закон України "Про попередження насильства в сім'ї ").

Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в сім'ї - це проблема тільки неблагонадійних родин, і майже завжди сімейне насильство пов'язане з пияцтвом і бідністю. Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так. Насильство  властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.

Жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку по-стійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти.

Закон розрізняє такі види домашнього насильства:

- фізичне насильство в сім'ї - це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності;

- сексуальне насильство в сім'ї - це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї;

- психологічне насильство в сім'ї - це насильство, пов'язане з тиском одного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю;

- економічне насильство в сім'ї - це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право.

Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалого. Причинами ж того, чому жінки не подають скарг у зв'язку з насильством, є тиск суспільних і родинних обставин та бажання зберегти відносини. Культурні та релігійні традиції також присутні серед перешкод, що ускладнюють боротьбу з насильством. Вдосконалення правової оцінки насильства в сім'ї багато в чому залежить від усвідомлення громадськістю та самими жінками того, що насильство в сім'ї є злочином.

Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.

Куди звертатися за допомогою у випадку проявів насильства?

- До дільничного інспектора міліції  або за тел. 102;

- до кримінальної міліції у справах дітей або за тел. 102;

- до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, тел.: 6-12-49;

- до служби у справах дітей  районної державної адміністрації(у випадках скоєння насильства в сім'ї відносно неповнолітнього), тел.: 6-13-34;

- до управління соці-ального захисту населення районної державної адміністрації, тел.: 6-13-01.     

Анастасія Новгородська.

Провідний спеціаліст відділу з питань праці та зайнятості населення УСЗН Борівської РДА.                                                                                         

 

Переглядів: 512 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar