Головна » 2015 » Квітень » 30 » ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ РАЙОННОЇ РАДИ
11:51
ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ РАЙОННОЇ РАДИ

Звернення

депутатів Борівської районної ради Харківської області

до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови №20 від 11 січня 2005 року „Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій  державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій” (зі змінами)

Депутати Борівської районної ради стурбовані фінансовою ситуацією, яка склалася на Борівському комунальному підприємстві теплових мереж. В зв’язку з ростом тарифів на послуги теплопостачання для населення при зменшенні реальних доходів громадян збільшилась кількість абонентів, які користуються пільгами та субсидіями. Також значно збільшились і  суми нарахованих пільг та субсидій для населення – споживачів послуг теплопостачання.

Згідно постанови КМУ №20 від 11.01.2005 р. „Про затвердження порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій” (зі змінами) кошти, отримані з державного бюджету на погашення пільг та субсидій, шляхом взаєморозрахунку, направляються виключно на погашення заборгованості Борівського комунального підприємства теплових мереж за використаний природний газ, для виробництва теплової енергії для населення.

 І, як результат, суми нарахованих пільг та субсидій для категорії споживачів – населення - по підприємству перевищують суми заборгованості підприємства за використаний природний газ на виробництво теплової енергії для населення. Тобто Борівське КПТМ використовує лише частину коштів, які підлягають відшкодуванню з державного бюджету по пільгах та субсидіях. 

 Станом на 20.04.2015 р. по Борівському КПТМ  сума субсидій, на яку не проведено взаєморозрахунки згідно постанови КМУ №20 від 11.01.2005 р.(зі змінами)  складає  1178,3 тис. грн., при відсутності у підприємства боргу перед НАК «Нафтогаз України» за природний газ на виробництво теплової енергії для населення.  Для погашення  боргу перед НАК «Нафтогаз України» за природний газ на виробництво теплової енергії для бюджетних установ, який станом на 20.04.2015 р складає 3490,6 тис. грн.. Ці кошти підприємство використати не має можливості, тому що такі взаєморозрахунки не передбачені постановою КМУ №20 від 11.01.2005 р. (зі змінами), як і взаєморозрахунки за електроенергію, та по податках і зборах. Згідно тверджень НАК „Нафтогаз” України  такі взаєморозрахунки не передбачені постановою Ка-бінету Міністрів України  № 20 від 11.01.2005 року. Крім того, як стверджує Департамент фінансів Харківської обласної державної адміністрації, неможливо провести взаєморозрахунки за електричну енергію. Згідно  усних пояснень ліміти для проведення взаєморозрахунків за електричну енергію передбачені тільки підприємствам та установам з послуг водопостачання та водовідведення і не існує механізму для теплопостачальних підприємств.

Тому, враховуючи вищевикладене, пропонуємо на законодавчому рівні внести такі зміни та доповнення постанови №20 від 11 січня 2005 року „Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій  державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій” (зі змінами), які б дозволяли підприємствам виробникам та постачальникам теплової  енергії суми нарахованих пільг та субсидій для категорії споживачів – населення використовувати не лише для погашення кредиторської заборгованості за природний газ на виробництво теплової енергії для населення, а також на  погашення кредиторської заборгованості за природний газ на виробництво теплової енергії для бюджетних та інших споживачів та  для погашення кредиторської заборгованості за електроенергію. А також пропонуємо внести зміни та доповнення до цієї ж постанови щодо надання можливості підприємствам-виробникам та постачальникам теплової енергії суми нарахованих пільг та субсидій використовувати для проведення взаємозаліків на погашення податку на додану вартість при відсутності боргів підприємств перед енергопостачальними установами або спрямовувати кошти  на рахунки цих підприємств.

Переглядів: 532 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar