Головна » 2016 » Березень » 31 » ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ
15:13
ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закону) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Скориставшись ст. 19 згаданого закону кожен громадянин нашої держави зможе подати запит на інформацію. Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запити на інформацію можуть подаватися на вибір запитувача в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Запит може бути індивідуальним або колективним.

Запит на інформацію має містити (ч. 5 ст.19 Закону):

1) ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;

2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Відповідно до ст. 20 Закону розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Інформація на запит надається безкоштовно. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувачам надається можливість роботи з документами чи їх копіями, право робити виписки з  них,  фотографувати,  копіювати,  сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо.

Рішення,  дії чи  бездіяльність  розпорядників  інформації відповідно до ст. 23 Закону України „Про доступ до публічної інформації” можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Запитувач має право оскаржити:

1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;

2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;

3) ненадання відповіді на запит на інформацію;

4) надання недостовірної або неповної інформації;

5) несвоєчасне надання інформації;

6) невиконання   розпорядниками    обов’язку    оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;

7) інші   рішення,   дії   чи   бездіяльність   розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

Оскарження  рішень,  дій  чи  бездіяльності  розпорядників інформації до суду   здійснюється відповідно   до   Кодексу адміністративного судочинства України

Начальник Борівського відділу

Ізюмської місцевої прокуратури

радник юстиції                                                                   О.Масельський

 

 

Переглядів: 121 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar