Головна » 2015 » Жовтень » 2 » ПРОФЕСІЯ ТВОЄЇ МРІЇ
11:24
ПРОФЕСІЯ ТВОЄЇ МРІЇ

 

 Нещодавно  Борівським районним центром зайнятості за сприянням Харківського обласного центру зайнятості та за підтримки Борівської районної державної адміністрації та Борівської районної ради був проведений профорієнтаційний масовий захід "Професія твоєї мрії" для учнівської молоді, яка не визначилася щодо вибору майбутньої професії.

До участі в заході були запрошені 13 навчальних закладів міста Харкова та області такі, як  Національний фармацевтичний університет, Харківський національний технічний університет, Харківський національний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова та інші.

Навчальні заклади широко представили інформацію про свою діяльність та види послуг. Інформаційні матеріали мали дуже широкий спектр. Вони були представлені відеороликами, насичені яскравими експозиціями, виробами та продукцією, яка ними виробляється. Також кожному зацікавленому відвідувачу видавалися буклети та проспекти з інформацією про навчальний заклад.

Мета такого заходу - надання допомоги у професійному самовизначенні, формування усвідомленого підходу до вибору професії, інформування про послуги державної служби зайнятості, перспективи працевлаштування, права та соціальні гарантії молоді, пропагування здорового способу життя та відповідальності за власне майбутнє, покращення уявлення про можливість обрати своє майбутнє через професійну спрямованість, підвищення інформованості про умови отримання вищої освіти.

Ситуація, що склалася в країні та в  економіці, диктує свої  умови - "зайвою" на ринку праці стала частина людей різних професій та фахів. Але є такі професії, володіння якими не дозволить людині пізнати на собі слово "безробітний". Таких професій є багато. Кожна з них має своє місце на ринку праці, який і диктує попит на ту чи іншу професію.    

Участь у масовому заході взяли більше 200 учнів 8-11 класів  з різних шкіл  району.  Також були запрошені спеціалісти центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді Борівської РДА, служби у справах дітей Борівської РДА та управління соціального захисту населення. Фахівці служб провели тренінги щодо запобігання насильству в сім'ї, гендерних питань та запобігання торгівлі людьми.

Учні випускних класів потребують розширення, поглиблення та систематизації знань про професії, які вони отримали в процесі навчання. У зв'язку з цим основними напрямами профорієнтаційної роботи з учнями є: професійні просвіта,  виховання, діагностика та консультація.

Все це впливає на формування та розвиток у старшокласників стійких професійних інтересів до тієї чи іншої професії.

Борівським  районним центром зайнятості проводиться широка профорієнтаційна робота.

Вибір професії - складне і відповідальне завдання. Молодій людині непросто зорієнтуватись в своїх професійних інтересах, схильностях та знайти їм відповідну сферу застосування.

Під час заходу  всі учасники отримали інформаційні буклети служби зайнятості. Зустріч була цікавою та пізнавальною.

Цей захід має дуже великий позитивний вплив на розвиток професійної спрямованості сільської молоді, на підвищення рівня свідомості щодо здобуття освіти.

Олена ХОЛОДНА.

Переглядів: 166 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar