Головна » 2015 » Вересень » 25 » Порядок призначення житлових субсидій
15:39
Порядок призначення житлових субсидій

    Швидко збігає осінь і знову у прийде холодна, морозна зима. Отож, уже слід  готуватися до її приходу і, зокрема, оформлювати субсидію.

З 1 травня 2015 року отримати субсидію стало зовсім просто. Скасовано майже всі обмеження щодо майнового статусу отримувача, крім здійснення одноразової покупки на 50 тисяч гривень. Саме про порядок призначення субсидії веду розмову з головним спеціалістом управління соціального захисту населення Наталією Коссович.

- Наталіє Миколаївно, скажіть, будь ласка, хто має право на отримання допомоги?

- Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, які платять за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов'язкового відсотка платежу (розраховується індивідуально для кожної сім'ї).

З 1 травня 2015 року оформити субсидію можна на підставі лише двох спрощених документів - заяви та декларації про доходи.

При цьому подати документи на оформлення потрібно лише один раз - надалі субсидія автоматично подовжуватиметься до зміни фінансового стану сім'ї. Відправити їх до Управління  соціального захисту населення можна і поштою.

- Як розраховується обов'язковий відсоток платежу?

- Обов'язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім'ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім'ї:

середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу  - 1176 грн., результат ділиться на базовий коефіцієнт 2, після чого отримана цифра множиться на базовий коефіцієнт 15%.

Після цього розраховується розмір обов'язкового платежу: обов'язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

- Як розраховується розмір субсидії?

- Від розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів потрібно відняти розмір обов'язкового платежу, а також розмір пільги за наявності.

Знаючи дохід своєї сім'ї, ви можете самостійно розрахувати розмір обов'язкового  платежу і орієнтовний розмір субсидії.

Приклад: припустимо, що ваша сім'я складається з трьох осіб. А за попередні 6 місяців ви заробили в цілому 18 000 грн. В цьому випадку середньомісячний дохід сім'ї дорівнює 3000 грн. (18 000 грн. / 6 міс.), а дохід на одну людину - 1000 грн. в місяць (3000 грн / 3 людини). Підставляємо 1000 грн. у формулу: 1000 грн. / 1176 грн / 2 х 15 % = 6,38 %. Таким чином, при середньомісячному сукупному сімейному доході 3000 грн на місяць ваш обов'язковий платіж становить 191,33 грн (3000 х 6,38 %).

Все, що перевищує цю суму (в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами), буде розміром субсидії.

- Чи є випадки, коли не призначається субсидія?

- Лише тоді, коли вами здійснено одноразову покупку на 50 тисяч гривень протягом року до дня звернення за субсидією.

- На які послуги поширюється субсидія?

- Згідно з програмою житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачено надання субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

- Які нормативи використовуються при розрахунку субсидії?

- З 1 жовтня 2014 року субсидія призначається з урахуванням єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг.

Якщо споживач використовує менше, ніж встановлено соціальним нормативом, гроші не повертатимуться до органу соцзахисту, а залишаться на його рахунку. З їх допомогою родина зможе заплатити за комунальні послуги в майбутньому.

За надлишки площі і використані комунальні послуги необхідно сплачувати повну вартість послуг.

Норма житла: 13,65 м2 на особу + 35,22 м2на сім'ю.

Споживання природного газу - на опалення: 7 м3 на 1 м2 площі х кориг. коеф. (в опалювальний період);  на газову плиту (приготування їжі) - 6 м3 на особу;

на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача (приготування їжі і підігрів води) - 9 м3 на особу;

на газову плиту і водонагрівач -18 м3 на особу.

Централізоване водопостачання та водовідведення: постачання холодної води - 2,4 м3 на особу (за наявності централіз. постачання гарячої води); 4,0 м3 на особу (за відсутності централіз. постачання гарячої води).

Споживання електричної енергії: на опалення - 65 кВт.год на 1 м2 площі х кориг. коеф. (в опалювальний період); у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами - 90 кВт. год на сім'ю з однієї  особи + 30 кВт. год. на іншого члена сім'ї (за наявності централізованого постачання гарячої води), 120 кВт. год. на сім'ю з однієї особи + 30 кВт. год. на іншого члена сім'ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води).

 - Куди громадянам звертатись для призначення допомоги?

- Особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні і на яку відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

- І ще раз нагадайте про необхідні документи.

- Подаються наступні документи: заява у спрощеному вигляді;

декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, які фактично там проживають.

У разі не проживання зареєстрованої особи, необхідно надати документ, що підтверджує її місцезнаходження (довге відрядження, перебування в армії, місцях позбавлення волі тощо).

- На який термін надається субсидія?

- З 1 травня 2015 року житлова субсидія призначається на 12 місяців. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.

Якщо на момент підвищення тарифів або зміни розміру обов'язкового платежу родина вже користується житловою субсидією, звертатися до органів соціального захисту не потрібно. Субсидія буде перерахована автоматично.

Підготувала

Олена КОЛЕСНІКОВА.

.

Переглядів: 236 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar