Головна » 2015 » Лютий » 25 » ПЛАНИ РЕФОРМУВАННЯ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ
16:36
ПЛАНИ РЕФОРМУВАННЯ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ

Плани реформування органів юстиції

       Міністр юстиції поінформував, що після ліквідації ДРС та ДВС керівник територіального управління юстиції отримає двох нових заступників, які відповідатимуть за напрямки виконавчої та реєстраційної служби. Переведення співробітників органів юстиції до нової структури відбуватиметься за окремим порядком оцінювання діяльності, який розробляється разом із міжнародними експертами та світовими HR-компаніями.

       Міністр юстиції також зазначив, що питаннями нової кадрової політики опікуватиметься Кадрова комісія, яку очолить  заступник міністра юстиції Гія Гецадзе. Окрім того при Мін’юсті буде створений Моніторинговий центр. До роботи в цій структурі долучаться фахівці програми USAID та представники громадських антикорупційних організацій. Протягом реорганізації, яка триватиме близько 4-5 місяців, Центр надаватиме оцінку якості надання послуг органами юстиції через прозору систему - опитування громадян. При виході з органів юстиції працюватимуть мобільні групи, які будуть оцінювати якість роботи відповідних територіальних органів юстиції. Ця оцінка буде врахована при оцінюванні роботи органів юстиції.

       Очільник Мін’юсту анонсував запровадження інституту винагороди для державних реєстраторів та поновлення цього інституту для державних виконавців. «У державних виконавців такий інститут вже існував. Ми його повертаємо і плануємо, що він запрацює з березня. Відповідні проекти рішень Уряду нами вже підготовлені. Аналогічна ситуація з системою реєстраційних служб, які увійдуть в систему органів юстиції. Так само парламент прийняв нашу ініціативу щодо введення системи винагороди реєстраторів за надання публічних послуг. Зараз відповідні проекти актів Уряду готуються», - сказав Міністр. При цьому, в реєстраційній сфері будуть запроваджені збільшення оплати і диференційованої винагороди реєстраторам, які надають якісні послуги та приносять більше коштів до держбюджету. Іншим напрямом реформування цієї сфери протягом 2015 року стане передача частини функцій реєстраційної служби місцевим органам влади.

     Також Міністр юстиції звернув увагу на значне посилення санкцій відносно фактів корупції в органах юстиції. Павло Петренко застеріг, що системні прояви корупції в конкретних управліннях матимуть наслідком повну зміну їх керівництва.

     За словами Міністра юстиції, оптимізація структури Мін’юсту може стати соціальним ліфтом для чесних та фахових співробітників відомства. «Переведення керівників та співробітників управлінь юстиції, де є вакансії на сьогоднішній день, відбуватиметься через конкурс. Рішення буде приймати конкурсна комісія, яка складатиметься як зі співробітників Міністерства юстиції, так і з представників міжнародних організацій. Тому всі, хто працює в системі, в тому числі і на нижчих посадах, мають можливість спробувати себе і номінуватися на керівні посади в тому чи іншому обласному управлінні юстиції», - резюмував Павло Петренко.

Борівське районне управління юстиції Харківської області 

Переглядів: 152 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar