Головна » 2016 » Липень » 20 » ЯК ВИЗНАЧИТИ ГОТОВНІСТЬ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ
16:43
ЯК ВИЗНАЧИТИ ГОТОВНІСТЬ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ

ЯК ВИЗНАЧИТИ ГОТОВНІСТЬ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ

Нещодавно  у всіх дошкільних навчальних закладах відбулися випускні свята і в багатьох сім’ях от-от станеться радісна і знакова подія: їхня дитина скоро піде в школу, не за горами  1 вересня. З пишними бантами чи у франтуватому костюмчику ваша дитина вперше переступить шкільний поріг! Прощавай, безтурботне дитинство!

Кожному хочеться, щоб дитина була успішною, щоб все у неї ладилося: і з навчанням, і з однокласниками,  і щоб вчителька любила, як рідну. Заради цього ми готові на все. Вчимо дитину читати, розповідаємо про сонячну систему, рахуємо все, що тільки можна злічити. Чи досить цього? Чи можна бути впевненим, що дитина, яка називає всіх давно вимерлих динозаврів, читає та рахує, буде успішною в школі?

На жаль, ні. Крім інтелектуальної готовності (читати, писати), готовність до школи включає інші,  дуже важливі характеристики, відсутність яких може дуже ускладнити життя дитини в школі. Самостійність, адекватна самооцінка, уміння планувати і контролювати свою діяльність, хороше просторово-часове орієнтування, міцне фізичне здоров’я, уміння спілкуватися з дітьми і дорослими, висока пізнавальна активність, переважання учбових мотивів над ігровими – ось перелік найважливіших характеристик, від яких залежить: буде ваша дитина успішною в школі чи ні.

Питання, з якого віку віддавати дитину до школи, не таке вже й просте. Тому я пропоную батькам самостійно оцінити рівень готовності дітей до школи за допомогою теста, який використовуються дитячими психологами при вступі до навчального закладу.

Тест “ЧИ ГОТОВА ДИТИНА ДО ШКОЛИ?“

1.  Чи хоче ваша дитина йти до школи?

2. Чи думає ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається та навчатися їй буде цікаво?

3. Чи може ваша дитина самостійно виконувати справу, яка потребує зосередженості впродовж 30 хвилин (наприклад, збирати конструктор)?

4.Чи ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться?

5. Чи вміє ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із п’яти речень?

6.   Чи може ваша дитина розповісти напам’ять кілька віршів?

7. Чи вміє вона відмінювати іменники за числами (наприклад: олівець, олівці)?

8. Чи вміє ваша дитина читати по складах або цілими словами?

9. Чи вміє ваша дитина рахувати до 10 і назад?

10.Чи може вона розв’язувати прості задачі на віднімання та додавання одиниці?

11.  Чи ваша дитина має тверду руку?

12.  Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки?

13.  Чи може ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?

14.Чи може вона зібрати пазли з п’яти частин за хвилину?

15. Чи знає дитина назви диких і свійських тварин?

16. Чи може вона узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом овочі: помідори, морква, цибуля)?

17.  Чи любить ваша дитина самостійно працювати - малювати, збирати мозаїку тощо?

18.Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?

Результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту.

Отже, якщо їх:

15-18 - ваша дитина готова йти до школи. Ви недарма з нею працювали, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, можна легко подолати;

10-14 - ви на правильному шляху,  дитина багато чого навчилася, а запитання, на які ви відповіли “ні”, підкажуть вам, над чим іще потрібно попрацювати;

9 і менше - почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною і зверніть увагу на те, чого вона не вміє.

Результати можуть вас розчарувати. Але пам’ятайте, що всі ми - учні у школі життя. Дитина не народжується першокласником, готовність до школи - це комплекс здібностей, що піддаються корекції. Вправи, завдання, ігри, обрані вами для розвитку дитини, легко і весело можна виконувати з мамою, татом, бабусею, старшим братом - з усіма, хто має вільний час і бажання навчатися разом із дитиною.

Юлія Ганусич.

Вихователь Піско-Радьківського ДНЗ.

 

 

Переглядів: 131 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar