Головна » 2016 » Серпень » 15 » До відома сільгоспвиробників та населення!
09:14
До відома сільгоспвиробників та населення!

 

Збирання врожаю зернових на Борівщині  виходить на завершальну стадію. Деякі керівники сільгосппід-приємств починають „чистити” поля від стерні її випалюванням. Бездумні дії часом призводять до непоправних наслідків і багатотисячних збитків.

Слід мати на увазі, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, після-жнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема, і на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи призводить до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісосмугових насаджень.

Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Відповідно до статті 771 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

 Нагадуємо, що протиправне спалювання несе безпосередню загрозу як поверхневому шару грунту - вогнем знищуються всі добрива та мінерали, що призведе до неврожаю наступного року, так і несе загрозу сусіднім нескошеним полям і лісосмугам. Адже при сильному вітрі вогонь легко може перекинутися на зелені насадження та незбирані поля.

Пам’ятайте про небезпеку, що може виникнути саме через вашу безвідповідальність! У разі виникнення пожеж і знищення нескошених полів порушники обов’язково будуть притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності!

райдержадміністрація.

Переглядів: 73 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar