Головна » 2015 » Червень » 24 » До відома громадян, які користуються пільгами
08:49
До відома громадян, які користуються пільгами

До відома громадян, які користуються пільгами

Набуває чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2015р. № 389, якою затверджено «Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї».

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

Таким чином, учасники війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, дружини (чоловіки) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; діти війни, міліціонери на пенсії (звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби), працівники цивільного захисту на пенсії (особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків), сільські педагоги на пенсії, сільські медики на пенсії, сільські працівники культури на пенсії, багатодітні сім`ї з 01 липня 2015 року матимуть право на пільги з урахуванням рівня доходів сім`ї.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, визначені пунктом 5 цього Порядку (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика за формою згідно з додатком, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу ( з 01.01.2015 року граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга, складає 1710 грн., з 01.12.2015 року – 1930 грн.), пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення подає житлово-експлуатаційним організаціям списки пільговиків, які мають право на отримання пільг.

Підприємства надають у встановленому порядку протягом шести місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках.

За додатковою інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації або за телефоном 6-11-28

Галина Булочкіна.

Головний спеціаліст відділу пільг та персоніфікації соціальних виплат управління соціального захисту населення                                                

Переглядів: 378 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar