Головна » 2016 » Грудень » 5 » Правова допомога переселенцям
10:33
Правова допомога переселенцям

Правова допомога переселенцям

Переселенці мають право на безоплатну правову допомогу – це правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел. Право на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією Україниможливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Безоплатну первинну правову допомогу в районі переселенці можуть отримати в громадських приймальнях та в бюро правової допомоги. В бюро правової допомоги також можна отримати доступ до вторинної правової допомоги.

Начальник Борівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області буде проводити консультування з питань шлюбно-сімейного законодавства в бюро правової допомоги 15 та 29 грудня 2016 року. Відповідно до статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщена особа має право, зокрема, на: проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за місцем перебування.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг: надання правової інформації; надання консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Борівський районний відділ державної

реєстрації актів цивільного стану

 
Переглядів: 59 | Додав: trudovaslava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar